دوره پایش و عیب‌یابی الکتروموتورهای دوار توسط آنالیز اثرات الکتریکی

تاریخ شروع :۱۳۹۷/۰۴/۰۵

مدت دوره :16ساعت

وضعیت دوره : در حال ثبت نام

با توجه به جایگاه الکتروموتورها در مراکز صنعتی، نگهداری اصولی و تعمیرات پیش‌گیرانه آن‌ها نقش بسزائی در کاهش هزینه‌های تعمیراتی و افزایش بهره‌وری مراکز صنعتی ایفا می‌کند. آنالیز اثرات الكتریكی روشی بسیار دقیق و كامل، برای پایش وضعیت هر چه بهتر تجهیزات دوار است که علاوه بر تشخیص عیوب الکتریکی بسیاری از عیوب مکانیکی را نیز در مراحل ابتدایی خرابی نمایان می کند.

مدت برگزاری دوره: 16ساعت / 2 روز / 5 و 6 تیرماه 97
زمان برگزاری: سه شنبه و چهارشنبه
مخاطبان: دانشجویان و مهندسان برق، بهره برداران، شركت هاي پيمانكاري اجرايي، گروه هاي تست و راه اندازي، بهره برداران واحد تعميرات و نگهداري
هدف دوره:
هزینه دوره:
  • آشنایی با ساختار موتورهای الکتریکی( کاربرد موتورهای الکتریکی/ ساختار روتور/ ساختار استاتور/ ساختار بیرینگ)
  • مروری بر عیوب الکتریکی و مکانیکی( دسته بندی عمده عیوب ماشین‌های الکتریکی/ عوامل بروز خطا در موتور/ اثرات لرزش در موتور/ بررسی عیوب ماشین‌های الکتریکی از تغذیه تا بار)
  • ریشه‌های خرابی در روتور، استاتور و عایق( انواع خطاهای استاتور/ ریشه خرابی روتورهای سیم پیچی شده و قفس سنجابی)
  • تست‌های الکتریکی مرتبط با روتور، استاتور و عایق‌ها( اهداف تست/ تقسیم بندی تست‌های الکتریکی/ بررسی تست‌های offline و online/ تست عایقی، تست HIPOT DC / تست مقاومتی/ تست ظرفیت خازنی/ تست تخلیه جزئی/ تست مقایسه‌ای سرژ/ تست RIC/ تست ضربه و …)
  • مروری بر آنالیز جریان و استفاده از آنالیز فرکانسی به منظور عیب‌یابی/ بررسی مشخصه‌های فرکانسی جریان برای عیوب رایج/ سایر کاربردهای آنالیز جریان در تسمه، گیربکس، والو، پمپ، فن، بیرینگ و …)
  • انجام چند نمونه تست عملی

دوره‌­ها در مرکز تست و پایش ماشین­‌های الکتریکی دانشگاه علم و صنعت واقع در تهران، خیابان هنگام، دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌­شود و در صورت نیاز متقاضیان، دوره در محل سایت متقاضی برگزار خواهد شد.

خواهشمند است نسبت به ارسال معرفی نامه و یا لیست شرکت کنندگان حداکثر 10روز قبل از زمان شروع دوره آموزشی به شماره فکس 02143857642 و یا ارسال تصویر آن به آدرس پست الکترونیک: cemtm@iust.ac.ir اقدام نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های 02177240431 و 09190394775 تماس حاصل فرمایید.